Najpopularniejsze kolory minirolet

W naszych domach często znajdują się małe lub o niestandardowych wymiarach okna, które również chcielibyśmy zasłonić. Z pomocą przychodzą mini rolety, które dobierzemy do rozmiaru niewielkich okien. Ponadto zamontujemy je bezinwazyjnie, nie niszcząc ram poprzez wiercenie, co jest niebywałym plusem tego typu rolet. Zastosowane prowadzenia żyłkowe sprawiają, że idealnie przywierają one do okien. Jak widać, zalety są liczne, podobnie jak kolory. Podpowiemy jakie mini rolety wybrać wśród mnogości ofert dostępnych na rynku, aby Twoje wnętrze wyglądało modnie.

Jak dobrać kolor rolet do wnętrza?

Dzięki bogatej palecie barw bez problemu dobierzemy kolor przesłony okiennej do każdego, nawet najbardziej ekstrawaganckiego wnętrza. Jednak na co postawić w wypadku, kiedy chcemy, aby nasze mini rolety były bardziej uniwersalne – jest to przecież wybór, który będzie nam towarzyszył przez co najmniej kilka lat.
Radzimy wybrać neutralne barwy, które od kilku sezonów są również najbardziej popularne. Szare mini rolety wpasują się idealnie w wystrój praktycznie każdego wnętrza, od tradycyjnych i klasycznych po modernistyczne. Odcienie szarości będą też przełamaniem intensywnych kolorów w pomieszczeniu i równocześnie mocnym akcentem dla bieli.
Jeżeli lubisz stonowane barwy, postaw na beżowe lub brązowe mini rolety, które nie tylko będą neutralne i pasujące praktycznie do każdego rodzaju wnętrza, ale też pięknie je ocieplą. Kolory ziemi mają to do siebie, że pięknie wpisują się zarówno w pomieszczenia utrzymane w chłodnej palecie barw, czyniąc je bardziej przytulnymi, jak i w te utrzymane w ciepłej tonacji, podkreślając ich charakter.

Pełne zacienienie czy półmrok, czyli który wariant wybrać?

Wśród sklepowych ofert dostępne są różne rodzaje rolet. Od dających 100 % zacienienia, poprzez termoizolacyjne, aż po rolety ”dzień – noc”. Wybór zależy od naszych preferencji i upodobań, a także efektu, jaki pragniemy uzyskać w danym pomieszczeniu. Do sypialni najczęściej wybieramy gładkie rolety, które będą dobrze izolowały światło dzienne. Do pozostałych pomieszczeń warto zdecydować się na wariant ”dzień-noc”, w którym są dostępne także mini rolety. Dają one możliwość zaciemnienia pomieszczenia, ale też wpuścimy dzięki nim nieco światła, nie odsłaniając przy tym okien.
Wśród tak dużego wyboru z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto postawić na popularne kolory, które sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, a dzięki temu bez względu na to, czy wybierzemy mini rolety zacieniające, czy ”dzień-noc” możemy mieć pewność, że nasze pomieszczenia będą wyglądały stylowo.
DNI – INNOWACJI © 2020