Mini roleta na wymiar jako zasłona okienna

Jeżeli szukasz zasłony okiennej, której montaż nie będzie procesem skomplikowanym i wymagającym dużej ilości pracy, warto wziąć pod uwagę zakup mini rolet na wymiar. Wystarczy, że zmierzysz okno, w którym roletę taką będziesz chciał zainstalować – dzięki specyficznej budowie rolety tego rodzaju pełnią zakłada się w sposób bezinwazyjny. Nie potrzebujesz pomocy specjalistów ani żadnych skomplikowanych narzędzi, a dzięki haczykom, które umieszcza się na ramie okiennej, montaż trwa niezwykle krótko.

Jak zmierzyć swoje okno, aby dopasować mini rolety na wymiar?

Aby mieć pewność, że wybrany przez Ciebie model rolety idealnie wpasuje się w ramę okienną, musisz dokonać prostych, podstawowych pomiarów. Dobrze zacząć od zmierzenia szerokości szyby, a następnie dodać do wyniku parę centymetrów – nie więcej niż 5 – aby materiał całkowicie i dokładnie pokrywał powierzchnię. W ten sposób skutecznie unikniesz wszelkiego rodzaju prześwitów. Otrzymany w ten sposób wynik to szerokość Twojej rolety. Drugim – i tak naprawdę ostatnim – krokiem, który musisz wykonać, jest pomiar wysokości skrzydła całego okna, włączając w to jego ramę – wynik będzie stanowił o długości Twojej mini rolety. Wyposażone w system prowadzeń żyłkowych, zasłony te można bezproblemowo umieścić na oknach PCV jak i tych o ramach drewnianych. Przy stosowaniu mini rolet na wymiar, w oknie zasłonięta jest tak naprawdę tylko szyba oraz otaczające ją listwy. Dzięki temu wykonanie dokładnych pomiarów to proces równie nieskomplikowany, co montaż tych ekonomicznych i funkcjonalnych zabezpieczeń przeciwsłonecznych. Całą pracę przy instalacji można wykonać na własną rękę.

Zalety i rodzaje mini rolet na wymiar

Za wyborem tego rodzaju zasłon okiennych przemawia nie tylko ich nieskomplikowany montaż, a także niewygórowana cena. Dzięki prostemu systemowi obsługi mini rolety nie są narażone na częste usterki, a ich nieskomplikowana budowa umożliwia precyzyjne czyszczenie. Ta ekonomiczna opcja dopasuje się do każdego rodzaju wnętrza, a korzystając z opcji projektowania mini rolety na wymiar, będziesz mieć pewność, że uzyskasz pełną kontrolę nad ilością światła w danym pomieszczeniu. Te zabezpieczenia przeciwsłoneczne sprawdzają się także, jeżeli nie przepadasz za ścieraniem kurzy lub masz alergię – w porównaniu do zasłon lub żaluzji, na roletach zbierają się jego śladowe ilości. W sklepie internetowym Minirolety.pl dostępne są różne wersje tego produktu – na przykład klasyczne rolety Mini Classic albo rolety Mini Lux o efekcie półzaciemniającym. Poza tymi bardziej tradycyjnymi opcjami z wysokiej jakości materiału można zaopatrzyć się również w Mini rolety dzień noc na wymiar. Ten popularny model wyróżnia charakterystyczna budowa. Złożone z dwóch warstw, których ruch przebiega poziomo, umożliwiają uzyskanie preferowanego nasilenia światła w danym pomieszczeniu. Dostępne w naszej bogatej ofercie minirolety na wymiar wyposażone są w system napinania łańcuszka, który chroni ich mechanizm przed usterkami.
DNI – INNOWACJI © 2020